Avropa çempionatından 5 medalla AZƏRBAYCAN SUMO FEDERASİYASI
Çox vaxt alınan bonusu 5 gün ərzində 50x mərc etmək lazımdır. Doğum günləri bayram günündən etibarən həftə ərzində 10 manata qədər tutulur. İstifadəçi yoxlamadan keçməli və 3 gün ərzində 50x mərc ilə bonusu geri qazanmalıdır. Bir həftə ərzində tarifləriniz və əlaqə nömrələriniz 90 manatı keçərsə, bonus əldə edə bilərsiniz. Bu cür bonuslar və ya pulsuz fırlanmalar hesablama tarixindən etibarən 10 gün ərzində mərc edilməlidir.
“Türkiye” qəzeti: Fransa islamofob dövlətə çevrilib
17 sentyabr 2004-cü il tarixli762-IIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2004-cü il, №– 10, maddə 784) ilə Əli-Bayramlı şəhəri bölməsinin 1-ci sırada “Əli Bayramlı bələdiyyəsi” sözlərinin qarşısındakı “Əli-Bayramlı şəhəri” sözlərindən sonra “və Bayramlı qəsəbəsi” sözləri əlavə edilmişdir. 2 oktyabr 2008-ci il tarixli 698-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti 13 noyabr 2008-ci il, №– 254, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2008-ci il, №– 11, maddə 958) ilə “Əli Bayramlı şəhəri” bölməsinin adında və həmin bölmənin 1-ci sırasında “Əli Bayramlı” sözləri “Şirvan” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 16 fevral 2007-ci il tarixli 245-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2007-ci il, №– 3, maddə 212) ilə “Abşeron rayonu” bölməsinin “Bələdiyyələrin əhatə etdiyi ərazi vahidləri” sütununda “Xırdalan qəsəbəsi” sözləri “Xırdalan şəhəri” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 1 aprel 2008-ci il tarixli 586-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti 14 may 2008-ci il, №– 103; Azərbaycan  Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2008-ci il, №–5, maddə 346) ilə Ağcabədi rayonu bölməsinin 16-cı sırada “Hindarx bələdiyyəsi” sözlərinin qarşısındakı “Hindarx kəndi” sözləri “Hindarx qəsəbəsi” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 1 aprel 2008-ci il tarixli 586-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti 14 may 2008-ci il, №– 103; Azərbaycan  Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2008-ci il, №–5, maddə 346) ilə Ağdam rayonu bölməsinin 4-cü sırada “Əhmədağalı bələdiyyəsi” sözlərinin qarşısındakı “və Mirəşelli kəndləri” sözləri “, Mirəşelli kəndləri və Bənövşələr qəsəbəsi” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 1 aprel 2008-ci il tarixli 586-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti 14 may 2008-ci il, №– 103; Azərbaycan  Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2008-ci il, №–5, maddə 346) ilə Ağdam rayonu bölməsinin 6-cı sırada “Xındırıstan bələdiyyəsi” sözlərinin qarşısındakı “və Sarıçoban kəndləri” sözləri “, Sarıçoban kəndləri və Qasımbəyli qəsəbəsi” sözləri ilə əvəz edilmişdir.
Hollandiyadan gələn azərbaycanlı qız canlı yayımda
6 5 mart 2013-cü il tarixli 589-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 16 mart 2013-cü il, №– 59; “Azərbaycan” qəzeti, 17 mart 2013-cü il, №– 60, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2013-cü il, №– 03, maddə 233) ilə “Xəzər rayonu” bölməsində 1.2.4-cü sırada “Gürgən-Pirallahı” və “Gürgən və Pirallahı” sözləri “Gürgən” sözü ilə əvəz edilmişdir. 28 oktyabr 2014-cü il tarixli 1102-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 19 noyabr 2014-cü il, №– 252; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 11, maddə 1375) ilə “Xəzər https://www.testyouremojiiq.com/ rayonu” bölməsinin 1.2.4-cü sırası ləğv edilmişdir. 7 5 mart 2013-cü il tarixli 589-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 16 mart 2013-cü il, №– 59; “Azərbaycan” qəzeti, 17 mart 2013-cü il, №– 60, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2013-cü il, №– 03, maddə 233) ilə Siyahıya “Pirallahı rayonu” bölməsi əlavə edilmişdir.
145 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 51.12-ci sırada “Əhatə etdiyi ərazi vahidləri” sütunu yeni redaksiyada verilmişdir. 146 20 oktyabr 2015-ci il tarixli 1408-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 23 dekabr 2015-ci il, №– 283, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2015-ci il, №– 12, maddə 1440) ilə “Azərbaycan Respublikasında bələdiyyələrin siyahısı”nın“Tərtər rayonu” bölməsinin 51.18-ci sətirdə “Qapanlı” sözü hər iki halda “Yuxarı Qapanlı” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 148 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 51.20-ci sırada “Qaradağlı” sözündən əvvəl “Kəngərli,” sözü əlavə edilmişdir. 149 20 oktyabr 2015-ci il tarixli 1408-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 23 dekabr 2015-ci il, №– 283, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2015-ci il, №– 12, maddə 1440) ilə “Azərbaycan Respublikasında bələdiyyələrin siyahısı”nın“Tərtər rayonu” bölməsinin 51.23-cü sətirdə “Sarıcalı” sözü hər iki halda “Yuxarı Sarıcalı” sözləri ilə əvəz edilmişdir.
VAVADA kazinolarını iOS və ya Android cihazlarına yükləyə bilərsinizmi?
15516 oktyabr 2012-ci il tarixli 451-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 17 noyabr 2012-ci il, №– 256, “Azərbaycan” qəzeti, 18 noyabr 2012-ci il, №– 257, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2012-ci il, №– 11, maddə 1059) ilə 52.23-cü sırada “Girzan” sözü hər iki halda “Hunanlar” edilmişdir. 156 16 oktyabr 2012-ci il tarixli 451-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 17 noyabr 2012-ci il, №– 256, “Azərbaycan” qəzeti, 18 noyabr 2012-ci il, №– 257, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2012-ci il, №– 11, maddə 1059) ilə 52.35-ci sırada “Oskən” sözü “Öskən” sözü ilə əvəz edilmişdir. 157 16 oktyabr 2012-ci il tarixli 451-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 17 noyabr 2012-ci il, №– 256, “Azərbaycan” qəzeti, 18 noyabr 2012-ci il, №– 257, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2012-ci il, №– 11, maddə 1059) ilə 52.36-cı sırada “Qovlar qəsəbəsi” sözləri “Qovlar şəhəri” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 158 20 oktyabr 2015-ci il tarixli 1408-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 23 dekabr 2015-ci il, №– 283, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2015-ci il, №– 12, maddə 1440) ilə “Azərbaycan Respublikasında bələdiyyələrin siyahısı”nın“Ucar rayonu” bölməsinin 53.4-cü sətirdə “Çiyni” sözü hər iki halda “Yuxarı Çiyni” sözləri ilə əvəz edilmişdir.
• Kilidləmə riski olmadan telefonunuzdan VAVADA-ya necə pul çıxarmaq olar?
• 148 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 51.20-ci sırada “Qaradağlı” sözündən əvvəl “Kəngərli,” sözü əlavə edilmişdir.
• Sayt Muğanın Səsi onlayn ictimai-siyasi qəzetinin sifarişi ilə
• Əgər lazımi məbləğ yoxdursa, və hansısa səbəbdən kredit sizə uyğun gəlmirsə, müəyyət şərtlərdə iComp mağazası ilə 36 aya qədər ödəmə müqaviləsi bağlaya bilərsiniz.
• Edə biləcəyiniz maksimum mərc 100 sikkədir, bir sikkənin dəyəri 0,02-1 aralığındadır.
VVAVADA onlayn kazino kimə uyğundur?
• Saytın mobil versiyasının keyfiyyəti masaüstündəki veb sayt keyfiyyətindən fərqlənməyəcək.
• 125 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 46.11-ci sırada “Qarayeri” sözündən əvvəl “Qaraarx,” sözü əlavə edilmişdir.
• 17 sentyabr 2004-cü il tarixli 762-IIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2004-cü il, №– 10, maddə 784) ilə İmişli rayonu bölməsinin 28-ci sırada “Qaralar” sözü “Yuxarı Qaralar” sözü ilə əvəz edilmişdir.
• 10 22 iyun 2010-cu il tarixli 1056-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti  16 iyul 2010-cu il, №– 151, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2010-cu il, №– 07, maddə 605) ilə Abşeron rayonu bölməsində 7.5-ci sırada “Goradil” sözləri “Görədil” sözləri ilə əvəz edilmişdir.
• 4 iyul 2008-ci il tarixli 667-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 10 avqust 2008-ci il, №– 176, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2008-ci il, №– 8, maddə 708) ilə Xızı rayonu” bölməsinin 1-ci sırada “Xızı bələdiyyəsi” sözlərinin qarşısındakı “Xızı qəsəbəsi” sözləri “Xızı şəhəri” sözləri ilə əvəz edilmişdir.
124 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 41.15-ci sırada “Neftçala şəhəri” sözlərindən sonra “, Bankə qəsəbəsi və 2 №–-li Mayak və Kürkənd kəndləri” sözləri əlavə edilmişdor. 125 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 46.11-ci sırada “Qarayeri” sözündən əvvəl “Qaraarx,” sözü əlavə edilmişdir. 126 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 46.10 və 46.18-ci sıralar çıxarılmışdır. 127 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 46.19-cu sırada “Qədili” sözündən sonra “, Sarıqamış” sözü əlavə edilmişdir. 128 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 48.5-ci sırada “Çarhan” sözündən əvvəl “Adnalı,” sözü əlavə edilmişdir.
Bələdiyyə ərazisinin hüdudları “Torpaq islahatı haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunu ilə bələdiyyə mülkiyyətinə verilən torpaq sahələri müvafiq ərazi vahidinin sahəsinə əlavə edilməklə müəyyənləşdirilir.1 Müvafiq icra hakimiyyəti orqanı lazımi şəhərsalma və yerquruluşu sənədlərini tərtib edərək, bələdiyyələrin əraziləri və mülkiyyətlərinə verilən torpaq sahələri ilə birlikdə, onların hüdudlarını, torpaq növlərini və ölçülərini göstərməklə, bələdiyyə orqanlarına təhvil verirlər. Sənədlərin hazırlanması və torpaqların bələdiyyələrə təhvil verilməsi müddəti icra hakimiyyəti orqanı tərəfindən müəyyənləşdirilir.
16 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 10.10-cu sırada “Dəhnəxəlil kəndi” sözləri “Aşağı Ağcayazı, Dəhnəxəlil, Yuxarı Ağcayazı kəndləri” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 17 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 10.11-ci sırada “və Ərəbşəki” sözləri “, Ərəbşəki və Qaradeyin” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 18 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 10.14-cü sırada “Əmirarx” sözündən əvvəl “Binələr, Davudlu,” sözləri əlavə edilmişdir. 19 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 10.15-ci sırada “Xosrov” sözü “Birinci Aral, Xosrov, İkinci Aral” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 20 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 10.17-ci sırada “Kotanarx” sözündən əvvəl “Cardam,” sözü əlavə edilmişdir. 21 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 10.19-cu sırada “Hüşün” sözündən əvvəl “Ərəb,” sözü əlavə edilmişdir.
35 30 aprel 2013-cü il tarixli 644-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 12 iyun 2013-cü il, №– 126; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2013-cü il, №– 06, maddə 597) ilə “Azərbaycan Respublikasında bələdiyyələrin siyahısı”nın “Astara rayonu” bölməsinin 13.4-cü sırasında “Ərçivan kəndi” sözləri “Ərçivan qəsəbəsi” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 36 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 13.7-ci sırada “Kijəbə qəsəbəsi” sözlərindən sonra “ və Burzubənd, Xıçaso, Noyabud, Ojakəran, Ovala, Sipiyaəlfətik, Şəmətük, Tüləküvan, Vənəşikəş kəndləri” sözləri əlavə edilmişdir. 37 20 oktyabr 2015-ci il tarixli 1408-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 23 dekabr 2015-ci il, №– 283, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2015-ci il, №– 12, maddə 1440) ilə “Azərbaycan Respublikasında bələdiyyələrin siyahısı”nın “Astara rayonu” bölməsinin 13.10-cu sətrin “Əhatə etdiyi ərazi vahidləri” sütununda “Telman” sözü “Çayoba” sözü ilə əvəz edilmişdir. 38 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 13.17-ci sırada “Təngərüd kəndi” sözləri “Maşxan və Təngərüd kəndləri” sözləri ilə əvəz edilmişdir. 39 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 13.8, 13.9 və 13.18-ci sıralar çıxarılmışdır. 40 30 may 2014-cü il tarixli 978-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 17 iyul 2014-cü il, №– 151; Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014-cü il, №– 07, maddə 760) ilə 14.2-ci sırada “Gərəkli və Mazımçay kəndləri” sözləri “Çorçorbinə, Gərəkli, Mazımçay və Poştbinə kəndləri” sözləri ilə əvəz edilmişdir.